5 grudnia 2017r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się eliminacje gminne XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka. W przesłuchaniach wzięło udział 111 uczniów Gminy Jabłonka. Poniżej przedstawiamy wyniki Przeglądu:
ZDJĘCIA
KAT. I
RECYTATORZY:
I miejsce – Claudia Kott, SP Nr 1 Zubrzyca Górna
II miejsce – Julia Kidoń, SP Zubrzyca Dolna
III miejsce – Paweł Marmuła, SP Nr 1 Lipnica Mała
Wyróżnienie:
Kacper Batkiewicz, SP Orawka
Weronika Jazowska, SP Nr 2 Lipnica Mała
Michał Śmiech, SP Nr 2 Podwilk
Jonatan Wontorczyk SP Nr 1 Lipnica Mała
Do Białego Dunajca wytypowano:
Claudia Kott
Julia Kidoń
GAWĘDZIARZE:
I miejsce – Julia Jasiurka, SP Nr 1 Zubrzyca Górna
II miejsce – Karolina Kott, SP Nr 3 Zubrzyca Górna
III miejsce – Julita Pilarczyk, SP Nr 3 Lipnica Mała
Wyróżnienie:
Bartłomiej Gwizdz ,Niepubliczne Przedszkole w Jabłonce
Magdalena Gwiżdż, Niepubliczne Przedszkole w Jabłonce
Kacper Kocur, SP Jabłonka Bory
Julia Rzeszótko, SP Nr 3 Zubrzyca Górna
Do Białego Dunajca wytypowano:
Julia Jasiurka
Karolina Kott
KAT. II
RECYTATORZY:
I miejsce – Natalia Kubacka, SP Nr 3 Lipnica Mała
II miejsce – Julia Pawlak, SP Nr 2 Zubrzyca Górna
III miejsce – Amelia Janowiak, SP Nr 2 Lipnica Mała
Wyróżnienie:
Wioleta Kidoń, SP Nr 1 Lipnica Mała
Ewelina Klimasara, SP Jabłonka Bory
Joanna Spytkowska, SP Orawka
Patrycja Waresiak SP Nr 1 Zubrzyca Górna
Do Białego Dunajca wytypowano:
Natalia Kubacka
Julia Pawlak
GAWĘDZIARZE
I miejsce –Kamila Możdżeń – SP Nr 1 Zubrzyca Górna
II miejsce – Julita Zubrzycka, SP Zubrzyca Dolna
III miejsce - Oskar Kasprzak, SP Nr 1 Jabłonka
Wyróżnienie:
Tatiana Bryja – SP Nr 2 Podwilk
Faustyna Kowalczyk - SP Nr 3 Zubrzyca Górna
Daniel Maślanka – SP nr 1 Podwilk
Natalia Paholska - –SP Nr 3 Zubrzyca Górna
Do Białego Dunajca wytypowano:
Kamila Możdżeń
Julita Zubrzycka
KAT. III
RECYTATORZY
I miejsce – Justyna Wójciak, SP Nr 3 Lipnica Mała
II miejsce – Mariola Zahora, SP Orawka
III miejsce – Krzysztof Kowalik, SP Nr 2 Zubrzyca Górna
Wyróżnienie:
Wiktoria Kulawiak – Gimnazjum w Jabłonce
Justyna Kulka- SP Nr 3 Lipnica Mała
Kacper Moczoł – SP Chyżne
Paulina Palenik – SP Jabłonka Bory
Do Białego Dunajca wytypowano:
Justyna Wójciak
Mariola Zahora
GAWĘDZIARZE
I miejsce - Kacper Dziubek, SP Orawka
I miejsce – Sylwia Wontorczyk, SP Nr 3 Lipnica Mała
II miejsce – Mateusz Kasprzak, SP nr 2 Podwilk
II miejsce – Żaneta Zubrzycka, SP Zubrzyca Dolna
III miejsce – Przemysław Misiniec, SP Nr 2 Zubrzyca Górna
Wyróżnienie:
Michał Kubacka, SP Nr 1 Jabłonka
Klaudia Piecusiak, SP Orawka
Anna Lenart, SP Nr 1 Jabłonka
Martyna Lizak, SP Nr 2 Podwilk
Do Białego Dunajca wytypowano:
Kacper Dziubek
Sylwia Wontorczyk
KAT. IV
RECYTATORZY
I miejsce - Dominika Żywczak , ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
I miejsce - Justyna Drobny, ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
II miejsce – Dawid Bugajski, ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
Wyróżnienie:
Katarzyna Magiera - ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
Do Białego Dunajca wytypowano:
Dominika Żywczak
Justyna Drobny
Dawid Bugajski
GAWĘDZIARZE
I miejsce – Karolina Kulka, ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
II miejsce – Dominika Omylak, ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
III miejsce - Angelika Mastela - ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
Do Białego Dunajca wytypowano:
Karolina Kulka
Angelika Mastela
Dominika Omylak