+48 18 26 523 79

[email protected]

Orawska Bibiloteka Publiczna

ul. Sobieskiego 13
34-480 Jabłonka

pon, wt, czw, pt: 800 - 1700
śr: 800 - 1600
sob: 900 - 1400

Wydarzenia

VI edycja konkursu "Orawskie cytanie"

Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce serdecznie zaprasza
do udziału w VI edycji konkursu „Orawskie cytanie".

REGULAMIN

 

 

Wyniki XLI Konkursu Literackiego im. Piotra Borowego

  XLI Konkurs Literacki im. Piotra Borowego rozstrzygnięty.
Szanowni Państwo.
Co roku o tej porze spotykaliśmy się, aby poznać laureatów kolejnego konkursu literackiego organizowanego od ponad czterdziestu lat. Posłuchać najlepszych utworów przeplatanych orawską muzyką i wspólnie uczestniczyć w święcie orawskiej literatury i naszej gwary.
W tym roku ze względu na pandemię spotkanie takie jest niemożliwe, nie znaczy to jednak, że nie usłyszymy werdyktu Jury i prezentacji utworów najwyżej nagrodzonych.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, zarówno tym, którzy co roku nadsyłają swoje nowe utwory, jak i tym, którzy dopiero próbują swoich sił w pisaniu, gdyż dzięki Wam ten Konkurs trwa.
Podziękowania kierujemy także do Jury oraz wszystkim, którzy są zaangażowani w to wydarzenie.
Gratulujemy wszystkim Laureatom. Nagrody i dyplomy można odebrać w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce w godzinach pracy biblioteki.

Zdjęcia laureatów

Film_Ogłoszenie wyników oraz występ laureatów

Protokół

Spotkanie autorskie on-line z Romanem Pankiewiczem

Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce zaprasza na spotkanie autorskie on-line z Romanem Pankiewiczem.

Roman Pankiewicz – pisarz i podróżnik kochający wędrówki po tatrzańskich szlakach. Przez dziesięć lat pracował zarobkowo poza granicami kraju w Rosji, Niemczech i Islandii. Czas wolny od pracy przeznaczał na poznawanie kultury i zwyczajów rdzennych mieszkańców. W ten sposób powstały trzy książki: „Matuszka Rosija. Pierwszy żywioł”, „Niemcy. Drugi żywioł” i „Islandia. Trzeci żywioł”. Jego najnowsza twórczość skierowana jest do najmłodszych czytelników.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do miłego spędzenia czasu z autorem.

plakat Islandia 1          plakat 5 waznych zawodow maj              plakat 5 zawodow kultury maj  

Islandia

5 ważnych zawodów

5 zawodów kultury i oświaty

 

IX edycja Narodowego Czytania na Orawie

04Kolejna dziewiąta edycja Narodowego Czytania już za nami. W tym roku lekturą była  "Balladyna" Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Wydarzenie to odbyło się wirtualnie.  Fragmenty utworu czytano w różnych miejscach przez różne grupy społeczne: w Orawskim Centrum Kultury , Muzeum OPE w Zubrzycy Górnej, wokół kościoła w Orawce oraz w bibliotekach. Do akcji włączyli się przedstawiciele samorządu, dyrektorzy, pracownicy instytucji kultury, radni gminy Jabłonka, radni powiatowi, strażacy, młodzież, prezes Klubu Babia Góra w Chicago, pani przewodnik po kościele w Orawce, prezes Podhalańskiego Związku Pszczelarzy, nauczyciele oraz nauczyciele emeryci. Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu  promującym dzieła polskiej literatury w przestrzeni publicznej.

Zdjęcia    Film