+48 18 26 523 79

[email protected]

Orawska Bibiloteka Publiczna

ul. Sobieskiego 13
34-480 Jabłonka

pon, wt, czw, pt: 800 - 1700
śr: 800 - 1600
sob: 900 - 1400

Protokół konkursu bożonarodzeniowego 2011

Protokół konkursu bożonarodzeniowego 2011

Postacie z szopki betlejemskiej

 

19.12.2011 roku w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce rozstrzygnięto konkurs bożonarodzeniowy 2011 – Postacie z szopki betlejemskiej.

Organizatorami konkursu byli:

- Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

- Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce.

Celem konkursu było nawiązanie do dawnego sposobu spędzania Adwentu, podczas którego dzieci i młodzież wykonywali własnoręcznie ozdoby świąteczne na choinkę oraz postacie do szopki betlejemskiej; rozbudzanie zainteresowania tradycjami bożonarodzeniowymi regionu Orawy; rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży ze szkół orawskich.

Warunkiem uczestnictwa w  konkursie było przygotowanie wybranej postaci z szopki betlejemskiej , w dowolnej technice, z wyłączeniem masy solnej oraz ciasta. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Orawy.

Nadesłano 66 prac, które ocenione zostały w trzech kategoriach:

I kategoria – klasy od 0 do 3;

II kategoria – klasy od 4 do 6;

III kategoria – klasy gimnazjalne.

 

Komisja w składzie:

- Regina Kudzia

- Bożena Pawlak

- Maria Staszkiewicz przyznała następujące miejsca:

 

Kategoria I – klasy od 0 do 3

I miejsce – Hubert Kulawiak, SP Nr 1, Zubrzyca Górna

II miejsce – Zuzanna Garbaruk, SP Podwilk

II miejsce – Karolina Kardaś, ZS Zubrzyca Górna

III miejsce – Konrad Martyniak, ZS Zubrzyca Dolna

III miejsce – Patrycja Gróbarczyk, ZS Zubrzyca Górna

Wyróżnienie: Gabriela Kowalczyk, ZS Zubrzyca Górna

Wyróżnienie: Jakub Litwiak, ZS Zubrzyca Dolna

 

Kategoria II:

I miejsce – Karolina Lichosyt, SP Nr 2, Lipnica Wielka

II miejsce – Julita Bosak, SP Nr 1, Zubrzyca Górna

II miejsce – Oliwia Holla, SP Nr 1, Zubrzyca Górna

III miejsce – Xymena Maria Smreczak, Lipnica Mała

Wyróżnienie – Patrycja Wójciak, Lipnica Wielka

Wyróżnienie – Paulina Bochaczyk, ZS Lipnica Mała

 

Kategoria III:

I miejsce – Patryk Pępek, ZS Zubrzyca Górna

I miejsce – Aneta Smreczak, Lipnica Mała

II miejsce – Żaneta Martymak, ZS Zubrzyca Dolna

II miejsce – Katarzyna Czorniak, ZS Zubrzyca Górna

III miejsce – Felicja Pępek, ZS Zubrzyca Górna.

 

Na tym protokół zakończono.