+48 18 26 523 79

biblioteka@obporawa.pl

Orawska Bibiloteka Publiczna

ul. Sobieskiego 13
34-480 Jabłonka

pon, wt, czw, pt: 800 - 1700
śr: 800 - 1600
sob: 900 - 1400

Wydarzenia

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

DSC 0906 W dniu 30.05.2017r. gościem Orawskiej Biblioteki Publicznej był Zbigniew Kołba, autor książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o swojej książce, której motto brzmi:  „Uczymy się dla siebie a najbliższym sprawiamy radość tym co umiemy”  Podkreślał jak ważną rolę w życiu  młodego człowieka odgrywa sen, zdrowe odżywianie, oraz ruch na świeżym powietrzu. Zachęcał także do czytania książek. Dzieci  bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając i zadając pytania.  Na koniec uczestnicy wspólnie z autorem zrobili pamiątkowe zdjęcie. Książkę można wypożyczyć w bibliotece głównej i w filiach.

Czytaj więcej...

Trzecie Orawskie Cytanie

20170525 100045Trzecie orawskie czytanie w ramach IV Konkursu Czytelniczego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie” odbyło się 25 maja 2017 roku w Jabłonce. O godzinie 9.30 wszyscy uczestnicy konkursu zgromadzili się w holu Centrum Kultury Górnej Orawy. Tu nastąpiło oficjalne otwarcie, przedstawienie członków komisji oceniających oraz omówienie spraw regulaminowych.

Czytaj więcej...

XVI "ORAWA DZIECIOM AFRYKI" ORAZ "ORAWSKI DZIEŃ DZIECKA"

3 1495829902Serdecznie zapraszamy na kolejną, 16 edycję festynu rodzinnego „Orawa Dzieciom Afryki” oraz „Orawski Dzień Dziecka” który odbędzie się w dniach 3–4 czerwca 2017r. w Jabłonce. Współorganizatorami wydarzenia są Wójt Gminy, Orawskie Centrum Kultury i Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej oraz Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Jak co roku, spotkamy się w Jabłonce aby wspólnie świętować oraz wspierać dzieci z najbiedniejszych zakątków świata. Tym razem pomagać będziemy dzieciom ulicy w Ugandzie.
Czytaj więcej...

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

DSC 0883 W dniu 22 maja  przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Przedszkolaki to My” wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły Orawską Bibliotekę Publiczną. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały piękne kolorowe bajki a później zwiedzały bibliotekę. Wizyta w bibliotece nie mogła odbyć się bez głośnego czytania. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę.

Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania za wizytę dzieci wręczyły paniom bibliotekarkom własnoręcznie wykonane upominki.

Czytaj więcej...