Get Adobe Flash player
orange2s.jpg
Sondy
Jaki rodzaj książek wypożyczasz najczęściej?
 
Strona Główna

W dniu 23.10.2014r. w czytelni Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce odbyła się promocja książki pt. „ Orawska czytanka” pod red. Barbary Zgamy. Książka jest zbiorem utworów orawskich pisarzy takich jak : Irena Grobarczyk, Andrzej Jazowski, Bogusław Pieróg, Władysława Omylak i inni. Dr Barbara Zgama przybliżyła sylwetki autorów tekstów, zarówno tych nieżyjących jak i współczesnych.

Gośćmi spotkania oprócz autorów byli: Wójt Gminy Jabłonka pan Antoni Karlak, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele Muzeum OPE, Związku Podhalan, oraz sympatycy biblioteki. Książka stanowić będzie znaczącą pozycję w Orawskim Księgozbiorze Regionalnym. Można ją wypożyczać w bibliotece w Jabłonce oraz w filiach.

Galeria

 

W dniu 16.10.2014r. otwarto wystawę ikon autorstwa Pani Małgorzaty Stańdo.
Autorka w ciekawy sposób opowiedziała jak powstaje ikona i jakie są typy kanoniczne ikon.

Wystawę można oglądać do końca października w czytelni Orawskiej Biblioteki Publicznej w godzinach pracy biblioteki.


ZAPRASZAMY !!!

Galeria

 

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest czytanie dzieciom bajek. Jak przekonują specjaliści, wystarczy nawet 15 minut dziennie. W ten sposób można dziecku szybko wyrobić umiejętność samodzielnego myślenia oraz poszerzyć jego wyobraźnię i wzbogacić słownictwo. Dlatego ważne jest to, by rodzice pamiętali, że zwykłe przeczytanie książeczki to coś więcej i warto poświęcić temu czas. Wystarczy pójść do najbliższej biblioteki i wypożyczyć dla swojego dziecka odpowiednią bajeczkę.

Również my bibliotekarze staramy się już od najmłodszych lat, zachęcać dzieci do odwiedzania naszych placówek.

Tak też było 19 września gdy na lekcję biblioteczną do Filii Bibliotecznej w Zubrzycy Dolnej przybyły dzieci z klasy "1a" wraz z Panią Wychowawczynią. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki i jej zbiorów, wysłuchały krótkiej pogadanki na temat jak powstaje książka.

Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia i założenie karty czytelnika.

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemnych i interesujących spotkań w świecie książki.

Galeria

 

W dniu 17.06.2014 Orawską Bibliotekę Publiczną w Jabłonce odwiedziły 2 grupy najmłodszych dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Jabłonce.

Po przywitaniu przedszkolaków Panie bibliotekarki pokazały dzieciom kącik z literaturą dla najmłodszych.

Dzieci z dużym zaciekawieniem przeglądaly książeczki oraz słuchały jak Pani bibliotekarka opowiada o bibliotece i o książkach m.in. jak przeglądać książeczki żeby ich nie zniszczyć, oraz jak można zostać czytelnikiem biblioteki.

Galeria

 

KONKURS ,,Najpiękniejsze Życzenia na Dzień Bibliotekarza" został już rozstrzygnięty.
Zapraszamy po odbiór nagród w bibliotece:
Przedszkole z Jabłonki,,Przedszkolaki to my"
oraz Wiktorię Spycha, kl. IV b